שירות פדרלי לשווקים פיננסיים כבר מצא הפרות של בנק החיסכון

בנק חיסכון, שמכר לנייר preddefoltnye הלקוחות שלה קיבל מהשירות הפדרלי לשווקים הפיננסיים נחישות כדי למנוע את ההשלכות של עבירה על החוק “בשוק ניירות הערך”. מומחים אומרים כי הבעיה של ניגוד עניינים בין הברוקר לבין הלקוח יש לטפל באופן מקיף ברמת הרשות המחוקקת.

כRBC היומי, שירות הפדרלי לשווקים הפיננסיים הוציא צו לחסל את השלכות Sberbank של הפרות של חוקי ניירות ערך. לפני זה בדק משרד התיווך למכירה של אג"ח חיסכון אדם הטבעי של חברות “האוצר Sevkabel” ו - “גלובוס-ליסינג-האוצר.” שירות פדרלי לשווקים פיננסיים קבע כי מוסד אשראי בביצוע העסקות אלה פעל “בניגוד העניינים” בין ענייני הרכוש של בנק החיסכון בתור משתתפים מקצועיים ולקוחותיהם – קונים של אג"ח.

הבדיקה החלה לאחר מושפע זהבORS כתב כמה תלונות לממשלה הקולקטיבית, אשר הועבר לשירות הפדרלי לשווקים הפיננסיים. התלונות דיווחו כי בנק החיסכון היה חבילה גדולה של “זול” אגרות חוב ובנקי ירד מוסמכים לקוחותיהם, בגלל שהוא ידע על חברות preddefoltnom מצב (RBC רואה מדי יום בין 02.04.12).

עורך הדין דמיטרי Klimchuk, התמודדות עם סכסוכים “Sevkabel” ומנפיקים אחרים שהשתמטו, אמר כי ההחלטה של ​​FCSM (קודמו שירות פדרלי לשווקים פיננסיים. – RBC יומי) של 1998 נקבע, כי ניגוד העניינים יש לתת עדיפות ללקוח, במקום משתתפים מקצועיים אינטרס עצמי. אם אתה מפר את הכלל הזה על פי החוק “בשוק ניירות הערך” ברוקר הוא אחריות אזרחית אישית ללקוח. “שירות פיננסי פדרלי מרשם שווקים, שהונפק על ידי בנק החיסכון חייב לשנות את המצב סביב” האוצר Sevkabel “ו -” גלובוס-ליסינג, האוצר. ” אולם, זה לא מסובך משפט כדי לפתור סכסוכים, כאשר ניגוד העניינים, בעלי האג"ח ימשיכו להיות קשה לתבוע את זכויותיהם ולקבל פיצוי על הפסדים שנגרמו על ידי “- אומר דמיטרי Klimchuk. הוא מציין גם כי, בהתחשב במצבו של בנק החיסכון, אין זה מציאותי לדמיין שזה ישלול את רישיון שירות הפדרלי לשווקים פיננסיים או להגביל את עבודתו בשוק ניירות הערך ו, מכאן, הפרות נוספות עשויות להמשיך.

שותף במשרד עורכי דין “קו ימין” אנדרו Nowakowski אמר כי בתקנות FFMS עשויות לדרוש הפסקת הפרה של חקיקה או האימוץ של אמצעים שמטרתם למנוע פשיעה בעתיד. אולם, בחוות דעתו, הדרישה של שירות פדרלי של שווקים פיננסיים “ביטול של התוצאות של העבירה” לא לגמרי ברור.

יו"ר דירקטוריון Finpotrebsoyuza, לשעבר ראש FCS איגור Kostikov אמר כי סוגיית ניגוד העניינים היא עדיין גרועה נפתר ברוסיה. לדבריו, במקרה זה הוא עבירה על האינטרסים של הלקוח וסטנדרטים מוסריים, אבל הפרות של החוק לא. “אנו זקוקים לפתרון מקיף לבעיה, כבנק החיסכון – זה לא מקרה בודד. נכסים באיכות ירודה מוסדות פיננסיים הם לעתים קרובות להאשים לא את האינטרסים של לקוחות “, – מוסיף איגור Kostikov.

Sberbank RBC יומי השאלה אם הוא יבצע את דרישת השירות, התשובה החליטה להימנע. בשירות הפדרלי לשווקים פיננסיים נכשל תגובה.